İNSAN KALİTESİ VE YÖNETİCİLİK

İşte bu yaklaşımdan yola çıkarak başarı için her insan kendisinde bulunan düşünme olgusunu çalıştırması ve farklı özelliklerini keşfetmesi kaçınılmazdır. Peki, biz bu işi nasıl yapmalıyız? Sorusu kadar önemli bir konuda şudur. Okumak insanların bakış açısını değiştirir gerçeğidir. Peki, ne demek bu,  bilginin insanları farklı görmeye ve farklı düşünmeye sevk etmesidir. Veya bilgisizliliğin düşünceyi ve farklı bakış açılarından bakma becericini yok etmesidir.

O zaman tek bir çözüm var okumak, peki niçin okumak, kaliteyi arttırmak için okumak. Evet, çağımızın en büyük veba hastalığı insandaki kalite değerinin düşmesidir.

Doğanın yapısında bulunan varlıkların kalite özellikleri insanda da mevcuttur. İnsanın kalitelisi nasıl olur. En büyük özellikleri çevresine güven vermesi, bilgili olması, olgun olması, dürüst olması, sabırlı olması, saygılı olması, sevgili olması, araştırmacı olması, yenilikçi olması, hizmet vermekte olduğu alanda profesyonel olması, bütün bunlar sadece okumakla olur.

insanların yaşadıkları dünyada bir günün zaman süresi olan 24 saat i kesinlikle 25 saat yapabilme gibi bir becerisi yoktur, fakat isterse 24 saatte 1 saati kendisine ve okumaya ayırabilir, bir saatte sizce neyi okuyamaz? Ben neyi okuyamayacağını bilemiyorum fakat şunu çok iyi biliyorum günde bir saat x alt? ay  = çevresindekiler kişideki farklılığı görebilirler, okuyan bu kişi kendi hayatını değiştirdiği gibi çevresindekilerin de yaşamlarına farklı katkılarda bulunurlar.

 

Biz okumalıyız çünkü ailemizi yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü işimizi yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü işyerimizi yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü işletmemizi yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü kurumlarımızı yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü hükümetimizi yönetmeliyiz

Biz okumalıyız çünkü devletimizi yönetmeliyiz